جاذبه های گردشگری موزه

موزه ملی قرآن کریم


موزه ملی قرآن کریم، در حال حاضر تنها موزه تخصصی در بین موزه های کشور است

موزه ملی قرآن کریم، در حال حاضر تنها موزه تخصصی در بین موزه های کشور است که سیر تحول تدریجی هنرهای قرآنی را در بازه زمانی حدود قرن چهارم هجری تا اواخر دوره قاجاریه به نمایش گذاشته و نیازهای پرسشگرانه طبقات مختلف مردم و هنرمندان را پاسخ می دهد.

آنچه بر زیبایی و جذابیت این بنا می افزاید، فضای داخلی و نمایشی آثار، در تمامی طبقات حالت یک شمسه را دارد که در کلیه قرون گذشته اسلامی توسط هنرمندان و تذهیب گران مسلمان به عنوان یک نقض شاخص در آثار به کار می گرفتند.

موزه ملی قرآن کریم در فضای سبزی به مساحت تقریبی 10 هزار متر مربع قرار گرفته و در زیر این فضای سبز در عمق 14 متری زمین ساختمانی الهام گرفته از معماری ایرانی _اسلامی داراي سه طبقه و 4 هزار متر مريع، در نهایت استحکام و زیبایی احداث گردیده که این مجموعه را نسبت به دیگر بناهای معاصر متمایز نموده است.

غير از سالنهاي نمايش آثار، سالني براي نمايشگاهها دورهاي و موقت نيز در موزه پيشبيني شده است.تالار امانات و سالن سمعي ـ بصري از ديگر بخشهاي اين موزه است.

كتابخانه موزه حدود 500 متر مربع مساحت و گنجايش 40 هزار جلد كتاب دارد؛ ولي هماكنون 3500 جلد كتاب در كتابخانه موجود است و در حال تجهیز می باشد.

آمفيتئاتر موزه (كه هنوز تكميل نشده است) گنجايش پانصد نفر را دارد و آمفيتئاتري هم در باغ وجود دارد كه مربوط به برنامه های تابستاني است.مکان تقریبی روی نقشه


وب سایت

http://www.quranmuseum.ir/

17
تلفن

021-66490863

استان

تهران

شهر

تهران

آدرس

تهران ، خیابان ولیعصر(عج)-تقاطع خیابان امام خمینی(ره) موزه قرآن کریم


نظرات
لطفا ایمیل را وارد نماییدفرمت ایمیل اشتباه است


لطفا نام را وارد نمایید


لطفا نظر خود را وارد نمایید